O nas

Szkoła jest prowadzona przez Fundację Edukacji i Kultury im. Marii Montessori. Powstanie naszej Szkoły Montessori jest naturalną kontynuacją naszej długoletniej pracy w systemie Montessori. Od dekady prowadzimy własne montessoriańskie placówki edukacyjne. Formalnie nasza szkoła funkcjonuje od 2015 roku. Zaangażowaliśmy się w edukację alternatywną, ponieważ pragnęliśmy uwolnić dzieci od ograniczeń, jakie niosą ze sobą konwencjonalne metody nauczania. Naszym kierunkiem jest wzbudzenie w podopiecznych entuzjazmu do nauki, otwartości na ludzi i otoczenie, przy jednoczesnym budowaniu ich poczucia własnej wartości opartego na prawidłowej samoocenie.
Aktywnie uczestniczymy w życiu polskiego i międzynarodowego środowiska montessoriańskiego. Współpracujemy metodycznie z wieloma instytucjami m.in: Polskim Instytutem Montessori oraz Polską Radą Montessori.

Emilia Polnau, założycielka i dyrektor Szkoły Przystań Montessori. Absolwentka eksperymentalnej szkoły demokratycznej w Łodzi. Tego czym jest szkoła pełna szacunku i realnej indywidualizacji w nauczaniu doświadczyła osobiście. Absolwentka Uniwersytetu Łódzkiego. Ukończyła filologię polską, informację naukową, dziennikarstwo, pedagogikę wczesnoszkolną i przedszkolną Montessori oraz pedagogikę specjalną. Zamiłowanie do pracy z ludźmi sprawiło, że pracowała jako specjalista od PR, redaktor naczelna lokalnej telewizji i wydawca reportaży w telewizji ogólnopolskiej. Od lat pracująca z dziećmi i młodzieżą. Zaangażowana w działalność kilku stowarzyszeń pracujących na rzecz dzieci. Wykładowca Pedagogiki Montessori w Szkole Wyższej Przymierza Rodzin w Warszawie. Założycielka dwóch przedszkoli i szkoły Montessori. Prezes Stowarzyszenia Oświatowego Montessori. Uczestnik i prelegent w kursach, konferencjach i warsztatach m.in: The Association Montessori Internationale AMI, Polskiego Instytutu Montessori, Polskiego Stowarzyszenia Montessori, Fundacji Ziarnko Maku, niemieckiej Szkoły Montessori z Erfurtu.


Katarzyna Kaczmarska Kruger wiceprezes Fundacji i dyrektor Szkoły Przystań Montessori. Absolwentka studiów ekonomicznych zarządzania przedsiębiorstwem z doświadczeniem w prowadzeniu działalności w sektorze finansowym, menadżer projektów kulturalnych. Pedagog specjalny, oligofrenopedagog. Upór i determinacje zbudowało w niej jeździectwo oraz lata startów w offroadach. Pasjonatka przyrody, sportów ekstremalnych i ludzi.

W powstanie naszej Szkoły mieli wkład także inni nasi przyjaciele m.in: współzałożycielką Marta Zarzycka czy Jarosław Jordan. Przez lata tworzymy miejsce, w którym chcemy wspierać dzieci w ich rozwoju.