Edukacja domowa

EDUKACJA DOMOWA

Niepubliczna Szkoła Podstawowa Przystań Montessori w Zielonce to szkoła podstawowa, niepubliczna o uprawnieniach szkoły publicznej. Nasi uczniowie realizują obowiązek szkolny, wystawiamy ważne świadectwa, a jako placówka oświatowa jesteśmy pod nadzorem Mazowieckiego Kuratora Oświaty w Warszawie.

Edukacja w naszej szkole oparta jest na metodzie Montessori, między innymi dlatego, że inspiruje rodziców do pracy z dziećmi w domu, a dzieci do samodzielności i ciągłego rozwoju. Jako Szkoła Montessori stawiamy przede wszystkim na indywidualne podejście do każdego dziecka oraz na ukierunkowanie i wspieranie rodziców uczących swoje dzieci w domu.

Nasza Szkoła Montessori wprowadza program, polegający na profesjonalnym wspieraniu rodziców, którzy zdecydowali się na realizację obowiązku szkolnego w miejscu zamieszkania.

Nasz program opiera się na następujących filarach

Jako rodzice i nauczyciele wiemy, że wszyscy uczymy się przez całe życie, nie tylko w trakcie edukacji szkolnej. Naszym celem przy zakładaniu Szkoły Montessori była współpraca z rodzicami uczniów i dzielenie się naszymi doświadczeniami i zdobytą wiedzą.
Zdecydowaliśmy się na edukację metodą Marii Montessori, ponieważ jesteśmy głęboko przekonani, że to doskonały wybór zarówno dla dzieci jak i  rodziców.
Nauka w ramach Edukacji Domowej w naszej Szkole Montessori jest zwykle bezpłatna. Dla rodziców, którzy potrzebują więcej wsparcia lub dziecko będzie przychodziło na poszczególne zajęcia do szkoły zostanie ustalone czesne.

Szczegółowe informacje znajdą Państwo w pliku informacyjnym