Organizacja

Niepubliczne Przedszkole Przyrodniczo-Językowe Tumirai z założenia jest placówką integracyjną, zapewniającą edukację w klasach mieszanych wiekowo. Organem założycielskim i prowadzącym jest Edukacja Marzeń sc, współprowadzona przez Emilię Polnau-Wrzesińską i Martę Zarzycką. Podstawa programowa jest jedynie częścią obszerniejszego Programu Edukacji Montessori, który realizujemy.

Przedszkole pracuje cały rok z pominięciem dni ustawowo wolnych od pracy oraz tygodnia wolnego w wakacje.

Godziny pracy
Przedszkole otwarte jest od godz. 6:30 do 18:30

Plan dnia
6:30 – 8:00 poranny blok świetlicowy,schodzenie się dzieci, zabawy dowolne
8:30-9:30 śniadanie
9:00 – 9:15 krąg poranny
9:15 – 11:30 praca własna
11:30 spacer lub zabawy na placu zabaw
13:00 obiad
13:30 odpoczynek, zabawy wyciszające, czytanie książek
14:30 popołudniowy blok dydaktyczny-zajęcia ponadprogramowe zgodnie z tygodniowym rozkładem tygodnia
16:00 podwieczorek
17:00-18:30 popołudniowy blok świetlicowy-zabawy dowolne, klocki, puzzle,gry, czytanie książek (gdy jest ciepło wychodzimy po podwieczorku na dwór)

 

Przedszkole pracuje w godzinach 6:30-18:30 od poniedziałku do piątku cały rok kalendarzowy.

ZAJĘCIA PONADPROGRAMOWE :
W wielu przedszkolach funkcjonuje pojęcie zajęć dodatkowych. Głównie nazwa ta wykorzystywana jest dla motywacji innego słowa  zajęcia dodatkowo płatne. W naszym rozumieniu przedszkole to miejsce, gdzie dzieci traktowane są równo i wszystkie mają zapewnione wsparcie indywidualnych talentów. Kwestia zasobności portfela rodzica nie powinna tu być determinująca. Idąc tym torem myślenia wzięliśmy na siebie odpowiedzialność stworzenia takiej wizji programu przedszkola który naszym zdaniem zapewnia dziecku wszechstronny rozwój ze szczególnym uwzględnieniem edukacji przyrodniczej i językowej. Gdyż to te elementy są niezwykle istotne w funkcjonowaniu dzisiejszego świata. Ustaliliśmy taką kwotę czesnego, która pozwoli nam na realizację naszego programu bez zbędnej i niesprawiedliwej segregacji dzieci. Rodzic, który zapisuje swoje dziecko do Tumirai, wie, że jego dziecko może uczestniczyć we wszystkich stacjonarnych zajęciach takich jak:

język angielski
język francuski
gimnastyka korekcyjna z elementami kinezjologii edukacyjnej
warsztaty psychoedukacyjne z TUS
design fabryka wyobraźni
drama z rytmiką
klub małego odkrywcy przy współpracy z Centrum Nauki Kopernik
warsztaty kulinarne
historia sztuki
Każdego roku analizujemy nasz program pod kątem potrzeb rozwojowych dzieci i opracujemy program zajęć dodatkowych z zakresu: rozwoju motoryki dużej, małej, rozwoju społeczno-emocjonalnego oraz poznawczego.

WYŻYWIENIE

Zdrowe odżywianie jest częścią programu edukacji Montessori. Podczas pobytu w przedszkolu dzieci mają zapewnione posiłki-śniadanie, przekąska, dwudaniowy obiad i podwieczorek. Dzieci mają stały i nieograniczony dostęp do wody źródlanej. Dbamy aby nasze posiłki były zbilansowane i wartościowe. W diecie ograniczamy cukier oraz sztuczne półprodukty. Menu przygotowywane jest przez dietetyka w porozumieniu z rodzicem w zakresie ewentualnych nietolerancji pokarmowych. ¦wieże posiłki dla naszych dzieci dostarcza sprawdzona firma cateringowa.