O nas

Przedszkole Montessori w Wołominie (dawniej Tumirai) jest przedsięwzięciem edukacyjnym dwóch wołomińskich matek. Powstało z fascynacji możliwościami, jakie otwiera przed dziećmi edukacja montessoriańska. To metoda znana i ceniona od wielu lat na zachodzie Europy i w Ameryce Północnej. Cieszymy się, że możemy otworzyć dzieciom i rodzicom w naszej okolicy nowe horyzonty przedszkolnej edukacji. Marzyła nam się placówka gdzie dzieci są szanowane i wspierane przez gruntownie wykształconych nauczycieli oraz mają dostęp do materiałów rozwojowych najwyższej jakości.

Założycielki

Emilia Polnau uczennica eksperymentalnej szkoły demokratycznej w Łodzi. Tego czym jest szkoła pełna szacunku i realnej indywidualizacji w nauczaniu doświadczyła osobiście. Absolwentka Uniwersytetu Łódzkiego. Studiowała filologię polską, informację naukową, dziennikarstwo oraz pedagogikę wczesnoszkolną i przedszkolną. Zamiłowanie do pracy z ludźmi sprawiło, że pracowała jako specjalista od PR, redaktor naczelna lokalnej telewizji i wydawca reportaży w telewizji ogólnopolskiej. Od lat pracująca z dziećmi i młodzieżą. Zaangażowana w działalność kilku stowarzyszeń pracujących na rzecz dzieci. Dyplomowany nauczyciel Montessori. Założycielka dwóch przedszkoli i szkoły Montessori. Prezes Stowarzyszenia Oświatowego Montessori. Uczestnik i prelegent w kursach, konferencjach i warsztatach m.in: The Association Montessori Internationale AMI, Polskiego Instytutu Montessori, Szkoły Wyższej Przymierza Rodzin, Polskiego Stowarzyszenia Montessori, Fundacji Ziarnko Maku, niemieckiej Szkoły Montessori z Erfurtu.

Marta Zarzycka Nauczyciel edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej. W centrum jej zainteresowań był zawsze człowiek dlatego wybrała studia z polityki społecznej i pracy socjalnej na Uniwersytecie Warszawskim. Odkąd została mamą swoją uwagę skupiła na pracy z dziećmi. Przez wiele lat pracowała przy pionierskim projekcje wdrażania edukacji medialnej. Instruktor piłki siatkowej i gimnastyki korekcyjnej. Certyfikowany kinezjolog edukacyjny, terapeuta Ruchu Rozwijającego Weroniki Sherborne, trenerka umiejętności społecznych. Uczestniczka wielu kursów, konferencji i warsztatów m.in.: Polskiego Instytutu Montessori, Szkoły Wyższej Przymierza Rodzin, Fundacji Ziarnko Maku, Procentrum, Centrum Terapii i Rozwoju Indygo, Rehastart, Fundacji Scolar, Polskiego Stowarzyszenia Terapeutów Integracji Sensorycznej. Założycielka przedszkola i szkoły Montessori. Dyrektor Niepublicznej Podstawowej Szkoły Montessori w Wołominie. Założycielka Stowarzyszenia Oświatowego Montessori. Członek Klubu Dyrektorów Montessori w Polsce. Pracuje z dziećmi i młodzieżą przy projektach wypoczynkowych. Nauczyciel wychowania fizycznego w klasach I-III, instruktor gimnastyki w grupach przedszkolnych. Organizator konferencji o tematyce edukacyjnej. Prywatnie spełniona mama Asi i Ninki.

HISTORIA

Przedszkole Tumirai powstało w 2011 roku z potrzeby zapewnienia dzieciom dostępu do systemu edukacji- zupełnie różnego od konwencjonalnego, opartego na szacunku do dziecka oraz stwarzania środowiska do uczenia się przez doświadczanie, wolnego od kar i nagród. Dzięki zaufaniu przedszkolnych rodziców już po 3 miesiącach działalności brakowało miejsc dla chętnych dzieci. Przenieśliśmy się do innego, większego budynku- tak przez kolejne 5 lat działała Tumirai Ossowska. W 2013 drugie przedszkole- przy ul.Wąskiej 22. Pod tym adresem działa do dziś. Rodzice pierwszych absolwentów naszych placówek skłonili nas to spełnienia kolejnego pedagogicznego marzenia- w 2015 roku powstała Szkoła Montessori, w 2016 roku przenieśliśmy ją wraz z jednym z przedszkoli do budynku na Armii Krajowej 133 w Wołominie. Każdego dnia tak jak nasi mali studenci rozwijamy się i rośniemy. Już teraz mamy kolejne marzenia, ale o tym wkrótce?