O nas

Przedszkole Przystań Montessori w Kobyłce (dawniej Tumirai) jest przedsięwzięciem edukacyjnym dwóch matek Emilii Polnau-Wrzesińskiej oraz Marty Zarzyckiej. Powstało z fascynacji możliwościami, jakie otwiera przed dziećmi edukacja montessoriańska. To metoda znana i ceniona od wielu lat na zachodzie Europy i w Ameryce Północnej. Cieszymy się, że możemy otworzyć dzieciom i rodzicom w naszej okolicy nowe horyzonty przedszkolnej edukacji. Marzyła nam się placówka gdzie dzieci są szanowane i wspierane przez gruntownie wykształconych nauczycieli oraz mają dostęp do materiałów rozwojowych najwyższej jakości.

Przedszkole powstało w 2011 roku, z potrzeby zapewnienia dzieciom dostępu do systemu edukacji- zupełnie różnego od konwencjonalnego, opartego na szacunku do dziecka oraz stwarzania środowiska do uczenia się przez doświadczanie, wolnego od kar i nagród. Dzięki zaufaniu przedszkolnych rodziców już po 3 miesiącach działalności brakowało miejsc dla chętnych dzieci. Przenieśliśmy się do innego, większego budynku. Tak przez kolejne 5 lat działała Tumirai Ossowska.
W 2013 powstało drugie przedszkole- przy ul. Wąskiej 22. Od 2020 roku przedszkola połączyły się pod wspólnym dachem w Kobyłce.

Rodzice pierwszych absolwentów naszych placówek skłonili nas to spełnienia kolejnego pedagogicznego marzenia- w 2015 roku powstała Szkoła Montessori w Leśniakowiźnie, w 2016 roku przenieśliśmy ją wraz z przedszkolem do Kobyłki. Każdego dnia tak jak nasi mali studenci rozwijamy
się i rośniemy. Dziś pod naszą opieką rozwija się blisko 150 małych studentów od 2 do 15 rż.